13 Ağustos 2012 Pazartesi

küller-ilsa j. bick

hikaye niye beni sarmıyor dediğim bir dönemde bekleyen kitaplarımın arasından seçtim Küller kitabını..bana kalsa almazdım ,alınacalar listemde yoktu hatta rastlamamıştım bile ..
hürriyet.com'un her cuma sorduğu sorular karşılığı kazanmıştım..
kitap resmen beni içine çekti..hatta ön yargılı davranmıştım elime aldığımda ;tipik amerikan filmlerinden yola çıkılmış diye düşünürken çok farklı bir hikaye beni bekliyordu..

kitatan biraz spoiler vereyim:))

Dünyanın sonu yarın gelecek olsaydı?
Bir elektromanyetik darbe dalgası çakar gökyüzünde; tüm elektronik aygıtlar parçalanır, bilgisayarla çalışan tüm aletler yok olur ve milyarlarca insan o an, oracıkta ölür.
Hayatta kalan bir avuç insandan biri olan Alex, ölmüş anne babasına ve geçmişte kalan yaşamına veda eder. Çıktığı zorlu yolculukta, Afganistan’dan yeni dönmüş genç bir asker olan Tom ve büyükbabasını elektromanyetik darbede kaybetmiş olan sekiz yaşındaki Ellie ile karşılaşır.

Bu küçük grup ve hayatta kalan diğerleri için şimdi tüm mesele, yiyecek ve barınak bulmak, kime güveneceklerini iyi bilmek, darbe sayesinde kazandıkları güçleri iyi kullanmak ve bir de kimin insan, kimin artık “değişmiş” ve bir zombiye dönüşmüş olduğunun ayırdına varmaktır.

Her an bizim dünyamızın da başına gelebilecek bir felaketten sonrasını anlatan Küller, okurların elinden düşmeyecek, zaman zaman da kanını donduracak bir serinin ilk kitabıdır


tek kötü yanı seri kitabı olması ve pat diye bitip beni merakta bırakmasıdır:))ben sevdim okuyan ve ya okuyacak olan var mı?

kitaptan altını çizdiğim bir cümle;
Herkes çok üzüldüm deyip duruyordu ama üzüldüm demek aslında oh be ,benim başıma geleceğine seninkine gelsin,demenin kibar şekliydi.

Hiç yorum yok: